“Nie mamy problemu z morderstwami i gwałtami ze strony uchodźców. To polscy złodzieje są zmorą” – twierdzi szwedzki minister

– Zamachy,wzrost przestępczości, gwałty, strach i strefy szariatu.Takie są konsekwencje multikulturalizmu i otwartych drzwi dla imigrantów. Szwedzi uciekają ze swojego kraju,aby w Polsce znaleźć spokój i normalność. A jeszcze nie tak dawno PO chciała ich przyjąć każdą ilość, zgroza – napisała kilka dni temu na Twitterze Beata Mazurek, europosłanka PiS.

REKLAMA/Advertisement

W 2018 r. 1689 osób przeniosło się ze Szwecji do Polski, w tym 1377 Polaków i 241 Szwedów. Według danych Statistik Databasen w tym samym okresie 3 851 osób przeprowadziło się z Polski do Szwecji.

REKLAMA/Advertisement

Słowa polskiej polityk nie spodobały się działaczowi rządzącej Szwedzkiej Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej – Morganowi Johanssonowi, który piastuje dwa stanowiska: ministra sprawiedliwości oraz migracji i spraw azylowych.

Uznał on, że Mazurek fałszywie twierdzi, że w Szwecji istnieją getta i „strefy szariatu” a morderstwa, zwiększona przestępczość oraz gwałty są konsekwencją szwedzkiej polityki imigracyjnej.

– To twierdzenia całkowicie wyssane z palca powiedział. – Tylko w latach 2017-2018 ponad 8 tys. Polaków przeprowadziło się do Szwecji, ponad trzykrotnie więcej niż liczba Szwedów mieszkających w Polsce. Dlatego posłanka powinna raczej zadać sobie pytanie, dlaczego tak wielu Polaków ucieka z Polski. To, z czym faktycznie mamy problem, to zagraniczne gangi złodziei, zwłaszcza z Polski. Zagraniczne gangi stoją za około połową wszystkich włamań w Szwecji i 90 procentami wszystkich kradzieży samochodów, silników do łodzi i maszyn rolniczych. Jeśli posłanka do PE może coś z tym zrobić, byłbym wdzięczny.

Kraj nie prowadzi oficjalnych rejestrów dotyczących pochodzenia etnicznego sprawców, ale ostatnie zlecone przez rząd badanie Szwedzkiej Krajowej Rady Zapobiegania Przestępczości (Brå) nie znalazło (!) żadnego związku między wzrostem liczby zgłaszanych gwałtów i napaści a przybyciem tzw. uchodźców.

za: thelocal.se
aftonbladet.se