Netanjahu otrzyma korupcyjne zarzuty? Prokurator generalny gotów oskarżyć premiera Izraela.

– Prokurator generalny Izraela Awichaj Mandelblit powiedział w czwartek, że chce postawić premiera Benjamina Netanjahu w stan oskarżenia w sprawach korupcyjnych  – informują dzisiaj izraelskie media. Sam premier odniósł się do tego i stwierdził, że zarzuty są bezpodstawne, a on sam jest ofiarą “polowania na czarownice”.

Mandelblit poinformował na początku lutego, że nic nie powstrzyma go przed podjęciem decyzji o oskarżeniu premiera Izraela przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 9 kwietnia. Policja wydała takie rekomendacje w związku ze śledztwami toczącymi się w sprawie korupcji, ale to prokurator Mandelblit – powołany z resztą przez samego premiera na swoje stanowisko podejmie ostateczną decyzję.

REKLAMA/Advertisement

Szef rządu w Tel Awiwie nie przyznaje się do złamania prawa, a całą sprawę określa mianem “polowania na czarownice”, które ma być kierowane przez opozycję i nieprzychylne mu media. Mimo, że premierowi grożą korupcyjne zarzuty, to jego partia – Likud prowadzi w przedwyborczych sondażach. Benjamin Netanjahu powiedział, że zrezygnuje ze startu w wyborach, jeśli prokurator generalny przyjmie policyjne rekomendacje ws. postawienia mu zarzutów.

REKLAMA/Advertisement

za: polsatnews.pl