“Nasza cywilizacja, nasze zasady” hasłem tegorocznego Marszu Niepodległości

Działacze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości przedstawili dzisiaj hasło i plakat tegorocznej edycji największego przemarszu patriotycznego w naszym kraju.

“Nasza cywilizacja, nasze zasady” – pod tym hasłem 11 listopada wyruszy jedenasty już Marsz Niepodległości.

– Zapraszamy wszystkich Polaków, wszystkich patriotów, żeby w tych trudnych chwilach dla Polski byli z nami – powiedział  prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. – 11 listopada odbędzie się Marsz Niepodległości. Zapraszamy na godzinę 14 na Rondo Dmowskiego.

Plakat marszu to dzieło znanego grafika Wojciecha Korkucia. Jest na nim stylizowany husarz z biało-czerwonymi skrzydłami, który rozbija mieczem gwiazdę. Jej część ma kolor czerwony, a druga – rozbita już na mniejsze kawałki – jest w kolorach tęczy LGBT.

– Prezydent Warszawy nie jest od tego, aby na cokolwiek pozwalać albo zakazywać – zapowiedział członek zarządu SMN, Tomasz Kalinowski.

REKLAMA/Advertisement

Wcześniej bowiem Rafał Trzaskowski zapowiadał robienie trudności. Dzisiaj po południu odezwała się też jego rzeczniczka prasowa.

– W związku z tym, że Marsz Niepodległości jest wydarzeniem cyklicznym, w obecnej sytuacji epidemicznej i przy obowiązujących obostrzeniach prawnych Rafał Trzaskowski zwrócił się dzisiaj z pismem do wojewody o opinię w zakresie tegorocznego marszu – poinformowała na Twitterze. 

– Marsz Niepodległości to planowana demonstracja (…) i nie może się odbywać w związku z przepisami mówiącymi o epidemii – mówił w ubiegłym tygodniu Trzaskowski.