Najnowszy sondaż. Co dalej z Kukiz’15?

Według sondażu Estymatora dla tygodnika Do Rzeczy wydaje się, że obecne poparcie dla ugrupowań politycznych ustabilizowało się.

Bez zmiany na funkcji lidera pozostaje Prawo i Sprawiedliwości z bardzo wysokim poparciem 42,4%. Bardzo dobry i wysoki wynik notuje również Koalicja Obywatelska – 30%, chociaż z pewnością nie jest to wynik, który w pełni satysfakcjonowałby polityków Platformy i Nowoczesnej. Warto przypomnieć, że tuż po aferze z Maderą, sondaż dla Onetu dawał samej Nowoczesnej 30% poparcia.

REKLAMA/Advertisement

Na podium w sondażu dla Estymatora lokuje się jeszcze SLD – 7,4%, a tuż za tą partią Kukiz’15 z wynikiem 7,3%. Oznacza to, że ostatnie wydarzenia – odejście posła Jakuba Kuleszy do Wolności, oraz “afera twitterowa” nie wpłynęły w żaden sposób na poparcie dla Kukiz’15.

Wspomniana Wolność, czyli ugrupowanie na którego czele stoi Janusz Korwin-Mikke, znalazłoby się poza Sejmem, ale również nie mogłoby już liczyć na finansowanie z budżetu państwa. Poparcie 1,9% jest poniżej progu 3%, który gwarantuje partiom takie finansowanie.

REKLAMA/Advertisement

Do Sejmu, według Estymatora, dostałoby się jeszcze PSL. Na ludowców głos oddałoby 6% wyborców.

Źródło: DoRzeczy.pl