Mularczyk o reparacjach od Niemiec: “Jesteśmy na początku drogi, która nie będzie krótka”

– Nie ma żadnego dokumentu prawnego na podstawie którego Polska zrzekła się reparacji ze strony Niemiec. Natomiast, oczywiście, trzeba przyjąć, że ta dyskusja, która obecnie toczy się w Niemczech, jest dyskusją nową. Jej nie było przez ostatnie 20-30 lat. Niemcy uznali temat za zamknięty, ale tak nie jest – powiedział poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, w szef parlamentarnego zespołu odszkodowawczego i reparacyjnego w poprzedniej kadencji Sejmu w rozmowie z “Naszym Dziennikiem” i dodał, że do niedawna w Niemczech te postulaty były wyśmiewane.

– A dzisiaj spotyka się to z normalną, poważną debatą. Jesteśmy na początku drogi, która nie będzie krótka. Ale jestem przekonany, że nasza konsekwencja już przynosi pewne efekty i przyniesie je także w przyszłości – mówi parlamentarzysta.

Trudno jest jednak poważnie traktować tego typu deklaracje, zwłaszcza, że Arkadiusz Mularczyk jeszcze w zeszłym roku, w czasie poprzedniej kadencji Sejmu zapowiadał opublikowanie raportu ws. polskich strat wojennych. Dokument nadal nie ujrzał światła dziennego, a zespół odszkodowawczy i reparacyjny w tej kadencji Sejmu w ogóle nie istnieje.

REKLAMA/Advertisement

REKLAMA/Advertisement