Można wesprzeć Janusza Walusia! On sam mówi o akcji pomocy dla niego [WIDEO]

– Dzień dobry, mówi Janusz Waluś. Przebywam już 27. rok w więzieniu w Pretorii, w Republice Afryki Południowej. Chcę bardzo serdecznie podziękować wydawnictwu 3DOM, za przekazanie całego zysku ze sprzedaży w dniu Świętego Mikołaja na pomoc mojej osobie. I dziękuję również wszystkim czytelnikom wydawnictwa 3DOM za wsparcie – mówi na zamieszczonym poniżej nagraniu Janusz Waluś.

Skazany na dożywocie Waluś, który z Polski wyemigrował w 1981 roku, spędził już w więzieniu ponad 20 lat za zabójstwo Chrisa Hani’ego. Hani stał na czele Umkhonto we Sizwe (Włóczni Narodu), zbrojnego skrzydła Afrykańskiego Kongresu Narodowego (ANC). Hani był szkolony przez KGB i Stasi. Według statystyk policji, na skutek militarnej działalności Umkhonto we Sizwe między 1976 a 1986 r. zginęło około 130 osób, z czego 100 cywilów. Bojówka dokonywała morderstw politycznych, zamachów bombowych.

Z okazji dnia Świętego Mikołaja 6 grudnia 2019 r. cały zysk ze sprzedaży w księgarni internetowej www.3dom.pro przeznaczony zostanie na pomoc Januszowi Walusiowi – wieloletniemu więźniowi RPA. Wsparcie finansowe potrzebne jest m.in. na pomoc prawną.

Akcja jest pomysłem prezesa wydawnictwa 3DOM – Tomasza Grzegorza Stali. Patronat medialny nad akcją objęły portale www.pantarhei24.com oraz www.magnapolonia.org.

REKLAMA/Advertisement