Morawiecki przyznaje, że szefowa Youtube to jego kuzynka

– Wpis z cyklu: Polaków można spotkać wszędzie. Chyba wszyscy w Polsce wiedzą co to jest YouTube, ale pewnie nie wszyscy wiedzieli, że jego szefową jest Suzanne Wójcicki.  Na pewno Was zaskoczę, ale Susan jest moją daleką kuzynką z serca Świętokrzyskiego – jej rodzina mieszkała w Piotrowicach a moja rodzina w Nawarzycach i znały się świetnie?. Te relacje potwierdziliśmy już na wielu przykładach. Spotkaliśmy się właśnie w Davos. I wszystkich serdecznie pozdrawiamy – taki wpis z fotografią premiera i Susan Wojcicki ukazał się na profilu Morawieckiego.

Susan Wojcicki urodziła się 5 lipca 1968 r. jako córka Stanleya Wojcickiego, profesora fizyki pochodzącego z Polski oraz dziennikarki i edukatorki rosyjsko-żydowskiego pochodzenia Esther Wojcicki z domu Hochman. Początkowo pracowała w koncernie Intel. W 1998 r. wynajęła Sergeyowi Brinowi i Larry’emu Page’owi swój garaż, by mogli w nim założyć spółkę Google Inc.

W 2014 roku została mianowana prezesem YouTube. Znalazła się na 16. (2011) i 25. (2012) miejscu listy 100 najbardziej wpływowych kobiet magazynu Forbes. Jest żoną Dennisa Tropera, który także pracuje dla Google’a. Mają pięcioro dzieci. Susan Wojcicki posiada także polskie obywatelstwo. Jest również członkinią synagogi w San Francisco.

Foto: FB/MorawieckiPL

Wpis z cyklu: Polaków można spotkać wszędzie ??. Chyba wszyscy w Polsce wiedzą co to jest YouTube, ale pewnie nie wszyscy…

REKLAMA/Advertisement

Gepostet von Mateusz Morawiecki am Mittwoch, 22. Januar 2020