Minister sprawiedliwości: “Nie widzę żadnych powodów, by min. Szumowski miał się bać odpowiedzialności”

– Na ten moment nie widzę żadnych powodów, by minister Łukasz Szumowski miał się bać odpowiedzialności. Oczywiście śledztwo jest w toku – powiedział wczoraj w programie “Gość Wydarzeń” Polsat News minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro, komentując postępowanie ws. zakupu maseczek ochronnych.


– Podobny problem z maseczkami ma rząd Wielkiej Brytanii, Komisja Europejska, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka i wiele innych podmiotów, które kupiły maseczki, działając w pośpiechu, dla ratowania ludzkiego życia, w pewnych emocjach, i nie dopełniły być może pewnych procedur, które standardowo by dopełniły i okazuje się, że kupiły maseczki, które nie odpowiadały certyfikatom – dodał.

Marcin Szumowski jest współtwórcą i prezesem zarządu OncoArendi Therapeutics SA. Pośredniczył w transakcji zakupu za 5 mln zł maseczek, które sprzedawał resortowi Łukasz G. – instruktor narciarski i przyjaciel rodziny Szumowskich. Gdy okazało się, że towajest wadliwy, ministerstwo zażądało “wymiany towaru na adekwatny”. Łukasz G. odmówił, więc ministerstwo złożyło zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie. Śledztwo prowadzi warszawska prokuratura.

REKLAMA/Advertisement