Minister rodziny obiecuje: “Polska szykuje się do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej”

– Polska szykuje się do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej – stwierdziła dzisiaj na antenie Radia Maryja Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Konwencja została ratyfikowana w 2015 roku i teoretycznie ma chronić kobiety przed przemocą czy dyskryminacją. Niemniej, od wielu lat środowiska konserwatywne zarzucają, że dokument ten forsuje lewicowo-liberalną wizję postrzegania świata.

– Mamy teraz czas ustawowy do końca roku na wyrażanie swojego stanowiska. Będziemy pracowali razem z resortem sprawiedliwości i Ministerstwem Spraw Zagranicznych, aby przede wszystkim przygotować ustawę i podjąć stosowne kroki do pewnych zmian, które koniecznie powinny być wprowadzone – powiedziała Maląg.

– Przygotowujemy się przede wszystkim do wypowiedzenia, kiedy to zostanie już skonsultowane z Ministerstwem Sprawiedliwości. Nawet w czwartek w resorcie o tym rozmawialiśmy. Czekamy na propozycję, która z resortu wypłynie i ten kierunek zostanie przedstawiony na spotkaniu rządu, a następnie ustawa zostanie przekazana do parlamentu – dodała.

Można przypuszczać, że słowa minister są związane z tym, że w czwartek Chrześcijański Kongres Społeczny oraz Instytut Ordo Iuris zapowiedziały, że będą zbierać podpisy pod obywatelskim projektem, który ma na celu właśnie wypowiedzenie Konwencji oraz stworzenie Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny.

REKLAMA/Advertisement