Minister przedsiębiorczości: Facebook w Polsce nie zapłacił ani złotówki CIT-u w 2017 r.

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz przebywa dzisiaj w Brukseli na spotkaniu ministrów do spraw handlu państw UE.

Równolegle belgijską stolicę wizytuje Mark Zuckerberg. Założyciel i prezes Facebooka przyjechał na zaproszenie Konferencji Przewodniczących Parlamentów Unii Europejskiej, by wyjaśnić sprawy związane z wykorzystaniem danych osobowych w kontekście afery z wypływem danych tzw. afery Cambridge Analitica.

– Mam nadzieję, że polscy europosłowie zadadzą pytanie dotyczące tego, dlaczego Facebook w Polsce nie zapłacił ani złotówki CIT-u w poprzednim roku. (…) Jest to pewnie pytanie zadawane przez wiele jurysdykcji podatkowych dziś w Europie. Myślę, że jest czas najwyższy na ucywilizowanie globalnych platform, korzystających z europejskich danych, świadczących usługi dla klientów w Europie – powiedziała minister, komentując wizytę Zuckerberga.

Wcześniej Zuckerberg odmówił przyjazdu do Londynu, gdzie brytyjscy posłowie do Izby Gmin chcieli przesłuchać go w śledztwie prowadzonym przez Komisję Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu.

REKLAMA/Advertisement