22 lipca 2024
Wydarzenia

Mentzen: Konfederacja nie poprze projektu ustawy “STOP LGBT”

Współprzewodniczący Konfederacji poseł Sławomir Mentzen w “Porannej rozmowie w RMF FM”  uznał, że piątek w Sejmie będzie “dniem głupich ustaw”, gdyż głosowane będą różne projekty obywatelskie.  Jednym z nich jest projekt “STOP LGBT”. o którym czytamy na dedykowanej mu stronie: “

Projekt #StopLGBT hamuje propagandę homoseksualną w przestrzeni publicznej. Realizuje konstytucyjną zasadę ochrony rodziny w ustawie „Prawo o zgromadzeniach”, precyzuje przepisy dotyczące profanacji, wzmacnia ochronę godła i barw narodowych, stanowi tamę dla żądań homomałżeństw i homoadopcji”.

– To są projekty obywatelskie, więc prawdopodobnie co do zasady pozwolimy w pierwszym głosowaniu, żeby trafiły do komisji, żeby nie były od razu odrzucone, natomiast wątpię, żebyśmy finalnie poparli te projekty – powiedział Mentzen. – Jestem zwolennikiem wolności słowa oraz wolności zgromadzeń, nie zgadam się z obiema stronami tego sporu. W Polsce mamy w praktyce taki problem, że są zakazywane demonstracje, ale raczej patriotyczne, np. Marsz Niepodległości ma olbrzymie problemy, żeby co roku przejść przez Warszawę – powiedział. Sądzę, że nie poprzemy tej ustawy, gdyby ona była w ogóle głosowana. Sądzę, że nie będzie.