Mąż Asi Bibi obawia się o swoje życie i rodzinę: Obecna sytuacja jest dla nas bardzo niebezpieczna

Mąż uwolnionej niedawno przez pakistański Sąd Najwyższy Asi Bibi – chrześcijanki skazanej na karę śmierci w 2010 roku, apeluje o udzielenie azylu całej rodzinie w USA, Wielkiej Brytanii czy Kanadzie. Mężczyzna mówi, że dalszy pobyt w Pakistanie stanowi dla niego i jego rodziny śmiertelne zagrożenie.

W środę Sąd Najwyższy uwolnił kobietę z celi śmierci i stwierdził, że kara została orzeczona na podstawie mocno wątpliwych dowodów, a ona sama przyznała się wobec tłumu “grożącego jej życiu”. Decyzja o uwolnieniu chrześcijanki rozwścieczyła tysiące muzułmanów, którzy wylegli na ulice i domagali się wykonania egzekucji. Mąż Asi Bibi mówi, że sytuacja jest cały czas niebezpieczna.

REKLAMA/Advertisement

– Zwracam się do premiera Zjednoczonego Królestwa o pomoc i – w miarę możliwości – zapewnienie nam wolności – mówi w najnowszym nagraniu.

Mężczyzna dodaje w wywiadzie dla Deutsche Welle, że on i jego rodzina “żyją w strachu” po ugodzie rządu Pakistanu z islamistyczną partią TLP. Umowa ta ma przwidywać w zamian za zakończenie protestów zakaz wyjazdu dla Asi Bibi i jej rodziny. Ponadto, rząd uznał, że nie będzie przeciwny ewentualnej zmianie decyzji Sądu Najwyższego.

REKLAMA/Advertisement

– Poczułem zimne dreszcze na wieść o tym porozumieniu…Obecna sytuacja jest dla nas bardzo niebezpieczna. Ukrywamy się to tu, to tam, często zmieniamy miejsce pobytu. (…) Moja żona Asia Bibi już wiele wycierpiała. Spędziła 10 lat w więzieniu. Moje córki umierają z tęsknoty za nią, ale rewizja decyzji sądu przedłuży jej cierpienia – mówi.

Asia Bibi została skazana na śmierć za rzekomą obrazę założyciela islamu – proroka Mahometa. Sprawa zaczęła się w czerwcu 2009 roku, kiedy udała się po wodę, a dwie muzułmańskie kobiety odmówiły picia z “nieczystego” naczynia. Następnie kobieta miała wyrażać się niepochlebnie o Mahomecie. Potem została pobita i zdaniem świadków przyznała się do bluźnierstwa, a w końcu na podstawie chorej ustawy o obrazie proroka została skazana na śmierć. Chrześcijanie na całym świecie od lat apelowali o uwolnienie kobiety.

REKLAMA/Advertisement

za: polsatnews.pl