Matteo Salvini kpi z incydentu na Pl. Świętego Piotra i parodiuje papieża Franciszka [WIDEO]

Jak zapewne wszyscy już wiedzą, podczas zorganizowanego w sylwestrowy wieczór spotkania papieża Franciszka z wiernymi na Placu Świętego Piotra doszło do incydentu, podczas którego jedna z kobiet tak mocno go chwyciła, że boleśnie wykręciła mu rękę. 

Poirytowany papież uderzył ją w dłoń, by się uwolnić. Potem jednak przeprosił za swoje zachowanie przed modlitwą Anioł Pański.

REKLAMA/Advertisement

Lider Ligi i były wicepremier Włoch Matteo Salvini postanowił odnieść się do sytuacji i opublikował nagranie, na którym parodiuje Franciszka. Narzeczona polityka – Francesca Verdini, łapie go za rękę a Salvini głaszcze ją po twarzy zamiast dać klapsa. 

W opublikowanym dzisiaj wywiadzie Salvini wyjaśnił, że nie dąży do konfrontacji z papieżem Franciszkiem.

REKLAMA/Advertisement

– Szanuję go, chociaż zawsze mówił o przyjmowaniu imigrantów bez ograniczeń. Teraz wszyscy mnie krytykują, bo zagrałem z Francescą, ale się śmieję z tego. Rozpocznijmy rok 2020 od pieszczot i radości, a nie od bycia mrukami. 

– Każda przemoc zadana kobiecie jest zbezczeszczeniem Boga – powiedział papież Franciszek podczas środowej mszy w Watykanie.

REKLAMA/Advertisement

Salvini odniósł się i do tych słów.

– Bardzo słusznie ale chcę by pamiętano, że szacunek dla kobiet jest niezgodny z pewnym rodzajem islamu: nie można otworzyć drzwi islamskim imigrantom, a następnie mówić o szacunku do kobiet – powiedział.