Marszałek Kuchciński hojny dla swoich podwładnych. Sowite nagrody dla pracowników Sejmu

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński nie żałuje pieniędzy na nagrody dla szefowej Kancelarii Sejmu Agnieszki Kaczmarskiej. Tylko w pierwszym półroczu 2019 roku otrzymała ona prawie 31 tys. złotych. Również pracownicy Sejmu nie mogą narzekać – w całej kadencji na 434 nagrody przeznaczono aż prawie milion złotych.

– Suma wypłat z tytułu nagród dla szefa Kancelarii Sejmu wyniosła 30 880,62 zł. O ich przyznaniu zadecydował Marszałek Sejmu w uznaniu znaczącego wkładu wniesionego w obsługę Sejmu – informuje “Super Express” Centrum Informacyjne Sejmu. Gazeta podkreśla, że Kaczmarska w 2018 roku nie dostała ani złotówki bonusu, a w tym roku marszałek Kuchciński jest wyjątkowo hojny.

REKLAMA/Advertisement

– Pierwsze półrocze 2019 r. to dla kierowanego przez szefa Kancelarii Sejmu urzędu, okres szczególnie intensywnej, wytężonej pracy. Obok siedmiu posiedzeń Sejmu, Kancelaria Sejmu była zaangażowana w organizację licznych wydarzeń związanych m.in. ze 100-leciem posiedzenia Sejmu Ustawodawczego – podaje CIS. Oczywiście, oprócz sowitych nagród, Agnieszka Kaczmarska jako szefowa Kancelarii Sejmu może liczyć na comiesięczne uposażenie wyższe od poselskiego, wynoszące 13 tys. złotych.

– To dziwne, że sejmowy urzędnik zarabia z premiami w sumie dwa razy więcej, niż poseł! Ciężko też wskazać sukcesy za które należałyby się takie nagrody dla kierownictwa – mówi w rozmowie z “SE” poseł Kukiz’15 Piotr Apel. Nie tylko Kaczmarska została wynagrodzona przez Marka Kuchcińskiego, a bonusy otrzymali też inni pracownicy Sejmu.

REKLAMA/Advertisement

– Informujemy, że całkowita kwota wypłaconych pracownikom Kancelarii Sejmu nagród wyniosła 969 004,27 zł. Wypłacono 434 nagrody. Średnia wypłata z tego tytułu wyniosła 2 232,73 zł. Nagrody zostały przyznane za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej – podaje Centrum Informacyjne Sejmu.

za: se.pl

REKLAMA/Advertisement