Marsz Suwerenności przejdzie przez Warszawę. Sąd oddala zażalenie Trzaskowskiego.

– Zaplanowany na pierwszego maja Marsz Suwerenności może się odbyć. Warszawski Sąd Apelacyjny ostatecznie odrzucił odwołanie ratusza – informuje Bartosz Kwiatek, reporter Polsat News. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski atakował inicjatywę pisząc o tym, że “w Warszawie nie ma miejsca dla brunatnych marszy”.

Uzasadnienie decyzji SA w Warszawie nie jest znane ze względu na fakt utajnienia rozprawy. Bartosz Kwiatek podaje, że w sądzie nie było przedstawicieli stron, a uzasadnienie nie będzie publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.

REKLAMA/Advertisement

– Pan Prezydent Trzaskowski od kilku dni wzywa polską policję do zdecydowanych działań wobec zagrożenia ze strony rzekomych »faszystów«, którzy mają 1 maja maszerować ulicami Warszawy. Zapewniam, że policja zawsze kieruje się bezpieczeństwem wszystkich obywateli, również tych którzy uczestniczą w legalnych manifestacjach. Polska policja nie jest od oceniania, które zgromadzenia Trzaskowski popiera, a które nie – napisał dzisiaj na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński.

Do decyzji Sądu Apelacyjnego w Warszawie odniósł się wiceprezes Ruchu Narodowego startujący z ramienia Konfederacji do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Bosak. Polityk podkreślił, że jego ekipa wygrywa w sądzie z przedstawicielem Platformy Obywatelskiej.

– Właśnie po raz drugi wygraliśmy w sądzie z Rafałem Trzaskowskim. Zakaz wydany dla Marsz Suwerenności 1 maja już prawomocnie uchylony! W czasie kiedy PIS atakuje nas w swoich mediach my dwa razy w ciągu dwóch dni wygrywamy z politykiem PO w sądzie i pokazujemy ich niekompetencje – czytamy we wpisie Bosaka.

Marsz Suwerenności organizowany jest 1 maja w 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Przejdzie on pod hasłem “Stop dyktatowi Berlina i Brukseli” i współorganizowany jest przez Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy, Młodzież Wszechpolską oraz Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Demonstranci mają zebrać się od 13 na pl. Zamkowym i stamtąd mają wyruszyć w stronę ul. Jasnej – marsz zakończy się pod przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce.

za: polsatnews.pl