Marsz #STOP447 przeszedł ulicami Warszawy. “Nie zauważyły” go główne serwisy informacyjne [WIDEO]

Dzisiaj w Warszawie odbył się Marsz #STOP447, który był manifestacją przeciwko amerykańskiej ustawie 447, która wspiera roszczenia organizacji żydowskich domagających się 300 mld dolarów w ramach mienia bezspadkowego Żydów zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej.

Zarówno TVP, jak i TVN w swoich głównych serwisach informacyjnych nie wspomniały o tym wydarzeniu. Portal nczas.pl tak pisze o postawie głównych mediów.

REKLAMA/Advertisement

– “Fakty” TVN o godz. 19 jako pierwszą wiadomość przekazały wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, który mówił o rodzinie, potem był Grzegorz Schetyna i jako trzeci Robert Biedroń. Następnie przekazano informację o filmie Sekielskiego o pedofilii w kościele. Następne informacje to sprawa zabójstwa ucznia w Warszawie, dzień bez śmieci, plany Macrona odbudowy katedry Notre Dame itd. – czytamy.

– “Wiadomości” TVP o godz. 19.30 też zaczęły o Kaczyńskim. Potem mówiono o planach ministra rolnictwa, który chce pomóc rolnikom dotkniętych suszą, o dotacjach unijnych, o walce europejskiej lewicy z kościołem. Był też Schetyna i Biedroń, 200 mln wygranych na europejskiej loterii. itd. – zaznacza.

REKLAMA/Advertisement

Według organizatorów w proteście wzięło udział około 20 tys. osób dlatego tym bardziej niepokojąca jest postawa mediów, które zignorowały tak duże wydarzenie zorganizowane w niezwykle ważnej sprawie.

za: nczas.com, youtube.com