22 lipca 2024
Wydarzenia

Marsz Niepodległości sprzedany w zamian za miejsce dla Tyszki w Konfederacji?

Dobromir Sośnierz, poseł partii Wolnościowcy będącej częścią federacyjnej partii Konfederacja Wolność i Niepodległość był gościem programu “Najważniejsze pytania” w Mediach Narodowych. Poruszone zostały m.in. problemy stosunków gospodarczych, narastającego problemu gospodarczego. 

Prowadzący zapytał również o ostatni transfer, w którym były współlider Kukiz’15 dołączył do Konfederacji. Jak przekonywał poseł Sośnierz, doszło do zadziwiającej transakcji.

– Do pana Tyszki my się już zwróciliśmy rok temu. Proponowaliśmy mu przejście do Konfederacji ale on nie był wtedy zainteresowany. Powiedział, że nie chce mu się działać w Sejmie. Kuba (Jakub Kulesza – przyp. red.) właśnie to opisał, bo z nim rozmawiał….

– Warunki: jedynka w dużym, biorącym okręgu, dołączenie do Rady Liderów Konfederacji i pieniążki? – dopytywał red. Pochwat.

– To było jeszcze przed powstaniem Wolnościowców. On miał taki pomysł, że to on będzie czwartą nogą w Konfederacji. “Jak to będziesz czwartą nogą? Przecież jesteś sam? – Nie, ja tam z Wasiukiewiczem (Jerzy Wasiukiewicz, członek Zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości – przyp. red.) – No, czyli jesteś sam. Okazało się, że ten kapitał w postaci pana Wasiukiewicza był komuś potrzebny do odzyskania pakietu kontrolnego w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości – dodał poseł Sośnierz, przekonując że Wasiukiewicz wprowadził do Konfederacji Tyszkę w zamian za swój głos w SMN i wycięcie Roberta Bąkiewicza, czego domagają się politycy Ruchu Narodowego.