Małopolskie: Ukrainiec próbował ukraść kosę spalinową, grożąc “tulipanem”

Policjanci ze Skały (woj. małopolskie) zatrzymali 44-letniego obcokrajowca, który grożąc użyciem tzw. „tulipana” próbował wyrwać z rąk 37-latka kosę spalinową. Tego dnia dopuścił się również dwóch innych przestępstw. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło 4 maja br. na tereny gminy Iwanowice. Na miejsce awantury wezwano policję. Według relacji 37-letniego zgłaszającego, nieznany mężczyzna próbował wyrwać mu z rąk kosę spalinową grożąc przy tym użyciem rozbitej butelki tzw. „tulipanem” – przystawiając mu ją do klatki piersiowej. Wówczas w obronie 37-latka stanął jego ojciec, którego agresor zaatakował uderzając pięścią w twarz. Napastnik został zatrzymany przez policjantów. Okazał się nim 44-letni obywatel Ukrainy bez stałego miejsca zamieszkania w Polsce. W trakcie czynności policjanci ustalili również, że mężczyzna kilka godzin wcześniej dopuścił się przestępstwa wobec jeszcze innego mężczyzny, uszkadzając jego pojazd poprzez rzucenie kamieniem w przednią szybę.

6 maja br. podejrzany usłyszał trzy zarzuty – kierowania gróźb karalnych, naruszenia nietykalności cielesnej oraz zniszczenia mienia. Na wniosek prokuratury sad zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy i 44-latek trafił na trzy miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

REKLAMA/Advertisement

za: policja.pl