14 czerwca 2024
Wydarzenia

Maile Dworczyka: Tyszka miał się uwiarygadniać, pozorując krytykę PiS

W internecie ukazał się kolejny z tzw. e-maili Dworczyka, które polityk PiS jako szef Kancelarii Premiera  miał napisać w marcu 2019 r. do premiera Mateusza Morawieckiego. Jest to krótka relacja z rozmów z posłami Kukiz’15.

“Mateusz, sprawa z Kukizem wygląda tak: projekt ustawy jest złożony, umówiłem się dziś na następujące terminy: pierwsze czytanie 2-3.04; drugie i trzecie 25.03. Poseł sprawozdawca – Rzymkowski. Kukizy zadowolone. Tyszka, podkreślając, że muszą się uwiarygadniać i, że to nic osobistego, obiecał, że będzie się ‘uwiarygadniał’, atakując rząd ‘in corpore‘ (w komplecie- przyp.red.) , anie personalnie – zobaczymy” – miał napisać min Dworczyk. – “Kukizowi ponadto pomogę wydać w formie albumowej dzieło życia jego taty, tzn. Madonny Kresowe (dotychczas było tylko wydanie papierowe słabej jakości)”.

W mediach społecznościowych zawrzało a szczególnie pisze się o Stanisławie Tyszce, który obecnie należy do Konfederacji. Urodzony w 1979 r. polityk jest od 2015 r. posłem na Sejm, do którego wszedł z list ugrupowania Pawła Kukiza. W latach 2015–2019 był wicemarszałkiem Sejmu VIII kadencji.   W listopadzie 2015 r.  dołączył do partii KORWiN (która dwa tygodnie później przyjęła nazwę Nowa Nadzieja) oraz przystąpił do koła poselskiego Konfederacji.