Lidl wycofuje ze sprzedaży produkt spożywczy. Było w nim zbyt wiele substancji powodującej m.in. biegunkę

– Wewnętrzne badania Lidl wykazały przekroczenie dopuszczalnego poziomu Ethephonu. W związku z powyższym firma Lidl Polska podjęła decyzję o wycofaniu z rynku produktu „Papryka słodka, luz” o numerze partii L 28/07, która była sprzedawana w dniach 17-21 lipca 2018 r. Ethephon może powodować wystąpienie łagodnych, przejściowych objawów, takich jak: częstsze oddawanie moczu, biegunka. Ze względu na powyższe nie zaleca się dalszego spożywania produktu – ogłoszono na stronie Lidl.pl

REKLAMA/Advertisement

Produkt „Papryka słodka, luz” o numerze partii L 28/07, sprzedawano w sklepach sieci Lidl w dniach 17-21 lipca 2018 r. W trosce o bezpieczeństwo konsumentów reakcja firmy Lidl była natychmiastowa i przedmiotowy produkt został wycofany ze sprzedaży. Ze względu na sprzedaż artykułu na kilogramy, zwrotowi podlega towar zakupiony w dniach 17-21 lipca 2018 r. Artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl po okazaniu paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony.

Zwrot towaru dotyczy wyłącznie produktu „Papryka słodka, luz” o numerze partii L 28/07, która była sprzedawana w dniach 17-21 lipca 2018 r. Wszystkie inne produkty, z uwzględnieniem innych papryk słodkich, sprzedawane przez Lidl w Polsce nie są objęte wycofaniem.

REKLAMA/Advertisement

Lidl Polska przeprasza wszystkich konsumentów, którzy kupili wskazany produkt, za zaistniałą sytuację.

[komunikat prasowy]

REKLAMA/Advertisement

lidl.pl