LGBT “rozszerzona o agendę ateistyczną i satanistyczną”. Prymas Czech wspiera abp. Jędraszewskiego!

Jak podaje red. Grzegorz Górny z portalu wPolityce.pl arcybiskup metropolita krakowski Marek Jędraszewski, który wczoraj został zapewniony o modlitewnym wsparciu tysięcy krakowian i polskich katolików, otrzymał również zapewnienia solidarności ze strony brata w biskupstwie – kardynała Dominika Duki; prymasa Czech.

Najważniejszy hierarcha Kościoła u naszych południowych sąsiadów ostrzegał przed totalitaryzmem ideologii LGBT, a jego słowa były cytowane przez stronę cirkev.cz.

REKLAMA/Advertisement

– Jednocześnie uważam, iż należy ostrzec, że ideologia LGBT, jak pokazują ostatnie doniesienia, została rozszerzona o agendę ateistyczną i satanistyczną, dlatego jej odrzucenie nie może budzić żadnych wątpliwości społecznych – mówił.

Kard. Dominik Duka zaapelował również do szefów Konferencji Episkopatu na Węgrzech i Słowacji. Tę niezwykłą inicjatywę celnie skomentował red. Grzegorz Górny:

REKLAMA/Advertisement

– Być może więc jedność krajów Grupy Wyszehradzkiej objawi się nie tylko we wspólnej polityce rządów na arenie unijnej, lecz także we wspólnym oporze chrześcijan wobec agresywnej ideologii wymierzonej w prawo naturalne i antropologię biblijną – napisał publicysta.

Pierwsza parada równości w Pradze odbyła się w sierpniu 2011 r. Druga została zorganizowana w sierpniu 2012 r. , ustanawiając tym samym tradycję corocznej organizacji parady w stolicy Czech. Grupa młodych chrześcijan – przy wsparciu arcybiskupa Pragi, Dominika Duki – próbowała zapobiec organizacji parady równości. Od 2014 r. organizatorzy zakazują w miejscach związanych z paradą równości promowania jakichkolwiek aktywności dotyczących pedofilii. Zakaz wynika z obecności na paradzie 2013 ulotek, które informowały, że „pedofilia nie jest tym samym co molestowanie dzieci”.

REKLAMA/Advertisement

za: wPolityce.pl