“Lewandowski nie będzie najlepszym piłkarzem na świecie, bo jest z Polski”

– Lewandowski nie będzie najlepszym piłkarzem na świecie, bo jest z Polski. Myślę, że w tym całym zamieszaniu, wielkim biznesie piłkarskim, ważny jest kraj, z którego pochodzisz. Ważny jest biznes, całe zaplecze marketingowe, wartość praw telewizyjnych – powiedział dziennikarz i komentator sportowy oraz promotor bokserski Mateusz Borek w rozmowie z portalem Sportowe Fakty Wirtualnej Polski.

– Wielu dziennikarzy patrzy też na wyniki reprezentacji, w której gra dany piłkarz, i jego klubu w Lidze Mistrzów. A wiemy, że w Bayernie najlepiej z tym nie było. Myślę, że gdyby tak kosmiczne wyniki miał Thomas Mueller, to byłby wyżej w tym rankingu od Lewandowskiego. Bo jest Niemcem. Jak nie nazywasz się Messi, albo Ronaldo, to zawsze jest łatwiej Włochowi, Hiszpanowi, Niemcowi niż zawodnikom z innych nacji – dodał.

Dzisiaj polski sportowiec został uznany najlepszym napastnikiem w historii Bayernu Monachium w rankingu przygotowanym przez zarządzającą Bundesligą Deutsche Fussball Liga (DFL). Jednak w rozmaitych rankingach publikowanych przez sportowe media światowe Lewandowski klasyfikowany jest daleko.

za: sportowefakty.wp.pl

REKLAMA/Advertisement