Lesbos: Grecy linczują Niemców pomagających migrantom. W nocy spłonął ośrodek dla uchodźców [WIDEO]

Coraz goręcej jest na greckiej wyspie Lesbos. Ze względu na bliskość kontynentalnej Turcji Lesbos jest jedną z greckich wysp dotkniętych kryzysem migracyjnym w Europie z 2015 r. Uchodźcy z czasów wojny domowej w Syrii przybywali na wyspę codziennie na wielu statkach i łodziach. Obóz dla uchodźców w Morii jest największym z obozów dla uchodźców i mieści dwa razy więcej ludzi, niż jest w stanie pomieścić. 

Miejscowa ludność nieraz już burzyła się ale ostatnie dni pokazują, że sytuacja wymyka się spod kontroli. Wybuchają zamieszki a przeciwnicy imigracji atakują dziennikarzy i członków organizacji pomagających migrantom. Mieszkańcy oraz nacjonaliści próbowali kilka dni temu zablokować migrantom dostanie się na brzeg wyspy w portowej miejscowości Thermi.

– Nasza załoga została zaatakowana przez tłum faszystów gdy nasz statek Mare Librum cumował w porcie Skala Loutron na Lesbos. Krzyczeli na nas, grozili nam rozlali benzynę na pokładzie statku. Nasza załoga została zmuszona do opuszczenia statku – napisali na Twitterze członkowie załogi statku “Mare Liberum”, który podrzuca na wyspę migrantów.

Brytyjski “The Daily Telegraph” wczoraj pokazał nagranie z piątku, pokazujące jak tłum wściekłych Greków zatrzymuje samochód z aktywistami pro-migranckimi, wyciąga ich na zewnątrz i dotkliwie bije. Zlinczowani to obywatele Niemiec.

To nie wszystko, bowiem ostatniej nocy pożar niemal całkowicie strawił ośrodek edukacyjny dla uchodźców Kara Tepe, który działał z ramienia organizacji One Happy Family. Policja nie wyklucza podpalenia.

REKLAMA/Advertisement