Lesbijska para w popularnej kreskówce dla dziewczynek: “To, co naprawdę określa rodzinę, to miłość”

My Little Pony (Mój mały kucyk) to marka należących do Hasbro zabawek, seriali animowanych oraz produktów licencyjnych, takich jak ubrania, artykuły biurowe i papiernicze, oraz inne drobne gadżety adresowane głównie do dziewczynek.

W wyemitowanym w tym tygodniu najpierw na rynku europejskim, a potem amerykańskim, ostatnim odcinku “The Last Crusade” (Ostatnia Krucjata) pojawiła się lesbijska para: Ciocia Holiday (Aunt Holiday) oraz Ciocia Lofty (Auntie Lofty).

REKLAMA/Advertisement

– Myślę, że to fantastyczne, że możemy pokazać, że to, co naprawdę określa rodzinę, to miłość. To jest dla mnie rdzeń serii My Little Pony – powiedziała w środę Buzzfeed News, współtwórczyni kreskówki, Nicole Dubuc.

– Nicole i ja uznaliśmy, że to świetna okazja do przedstawienia pary LGBTQ w serii więc zapytaliśmy Hasbro, a oni to zatwierdzili – dodał producent Michael Vogel, prywatnie homoseksualista. – Wraz z Joshem Haberem i Nicole prowadzącymi razem ostatni sezon, wszyscy chcieliśmy to zrobić; wprowadzić tę parę w ostatnim sezonie i uczynić z nich “oficjalnie” część świata My Little Pony. Zawsze chodziło w nim o przyjaźń i akceptowanie ludzi (lub kucyków), które różnią się od ciebie. Więc to było po prostu coś ważnego.

REKLAMA/Advertisement

– Różnorodność i reprezentacja są ważne dla dzieci z tak wielu powodów, a to jest mój pierwszy priorytet we wszystkim, nad czym pracuję – oświadczył Haber.

za: people.com