Le Pen: Ukrainą rządzi człowiek o wątpliwej moralności i przy wsparciu nazistów

Marine Le Pen, przewodnicząca Zgromadzenia Narodowego, spotkała się w Paryżu z dziennikarzami zagranicznymi. Relację z tego wydarzenia opisuje, na portalu wPolityce.pl, Aleksandra Rybińska.

Le Pen w kontekście zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się na wiosnę przyszłego roku, powiedziała dość ciekawą rzacz:

– Po raz pierwszy w historii integracji europejskiej przesunęła się linia podziału. W Europie i na świecie. Podział na lewicę i prawicę przechodzi do lamusa. Został zastąpiony przez podział na globalistów i narodowców.

To jej zdaniem przyczynia się również do upadku starych partii co widać we Francji.

Marine Le Pen chce też zmieniać Unię Europejską od środka.

– UE nie może dłużej tak funkcjonować. Możemy zmienić Unię od wewnątrz wspólnie z innymi ruchami politycznymi, które podzielają nasze idee i przekonania.

Dodała przy tym:

REKLAMA/Advertisement

– Wielka Brytania nie opuszcza Europy tylko Unię Europejską, system polityczny o charakterze więziennym, który rozwija się za pomocą gróźb.

Le Pen również odniosła się do konfliktu Ukraina-Rosja. Mówiąc o Rosji, powiedziała, że z jej strony Francja nie ma się czego obawiać. Na razie. Bo jak zauważyła, jeżeli Rosja zbliży się do Chin, to taki układ już może być dla Europy zagrożeniem. O Ukrainie natomiast wypowiedziała się stanowczo, wręcz ostro:

– Na Ukrainie doszło w 2014 r. do puczu. Dziś Ukraina jest rządzona przez człowieka o wątpliwej moralności, którego wspierają naziści. Wszyscy przymykają na to oczy. Christophe Castaner (szef MSW Francji-red.) doszukuje się nazistów wśród “żółtych kamizelek” w Paryżu, a nie widzi nazistów na Ukrainie.

Te ostatnie słowa jak ulał pasują do tego z czym mamy do czynienia od lat również w naszym kraju, gdzie różne środowiska ideologiczne i polityczne widzą faszyzm i nazizm, tylko nie tam gdzie on jest faktycznie.

Źródło: wPolityce.pl