Kubań: Dlaczego państwa i narody upadają? [WIDEO]

We wrześniu 2017 r. odwiedził Łódź Jan Wojciech Kubań – fizyk, cybernetyk, badacz zachowań społecznych, prezes Fundacji PAFERE. Jego wykład poświęcony był myśli, jaką wyłożył w swojej książce “Cykl życia imperium” John Glubb – brytyjski wojskowy, generał broni, który w latach 1939-1956 dowodził Legionem Arabskim w Królestwie Transjordanii.

“Cykl życia imperium” to kolejna książka Fundacji PAFERE, która w bardzo przystępny sposób pozwala na wyjaśnienie mechanizmów władzy. Jej główną zaletą jest fakt, że skłania do analizy współczesnych czasów i zachęca do samodzielnego odpowiedzenia na bardzo ciekawe pytania związane z trwaniem i schyłkiem mocarstw. Glubb poszukuje w historii kilkunastu mocarstw wspólnych punktów, które je charakteryzują. W ciekawy sposób analizuje takie czynniki jak waleczność, rola kobiet, edukacja czy hart ducha. Pisze także o bogactwie państw, które niekoniecznie musi prowadzić do umacniania ich pozycji. Wprost przeciwnie. Czy bogactwo nie rozleniwia i nie usypia czujności? Pozycja ta to próba uporządkowania historii oraz poszukiwanie twardych, rządzących nią prawd. Pozycja obowiązkowa dla osób zainteresowanych dzisiejszymi zmianami, aktualną polityką i życiem społeczeństw.

REKLAMA/Advertisement

************
Czytaj również:

Ks. Isakowicz-Zaleski: Dla pro-ukraińskiej frakcji w PiS doraźne geszefty są ważniejsze od troski o Polaków na Kresach i pamięci o ofiarach ludobójstwa

REKLAMA/Advertisement

Dr Aondo-Akaa: Elity europejskie chcą zniszczyć polskie wartości

Szczepek: Ekoterrorystyczne mity dotyczące branży futrzarskiej w Polsce

REKLAMA/Advertisement