Ks. Zieliński o profanacjach: “Próba szydzenia z tego, co święte jak i z porządku prawnego Polski”

Ks. Henryk Zieliński – red. naczelny tygodnika “Idziemy” powiedział w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl, że kolejne profanacje obrazu Matki Bożej Częstochowskiej są szyderstwem ze świętości i prawnego porządku naszego kraju. Jego zdaniem to próba idealizacji grzechu homoseksualizmu. Kapłan dodaje, że katolicy w obronie swoich świętości i symboli powinni brać przykład z niezwykle skutecznych działań środowisk … żydowskich.

– Mamy do czynienia z czymś, co trzeba określić mianem perwersji. Widzimy, że tego typu praktyki są skutecznie ścigane przez organy państwa, a jednak ktoś dopuszcza się kolejnych profanacji. Widać więc, że jest to czyn perwersyjny, nie tylko wobec naszej wiary i naszych świętości, ale jest również działanie perwersyjne i prowokacyjne wobec porządku społecznego i systemu prawnego, w którym funkcjonujemy. Jest to próba szydzenia z tego, co święte dla nas katolików, jak i próba szydzenia z porządku prawnego Polski – mówi ks. Zieliński.

REKLAMA/Advertisement

– Nawet jeśli ktoś, miał w tym przypadku cele polityczne lub inne, to przede wszystkim było to działanie celowe. Ktoś użył świętych symboli, by osiągnąć swój niegodny cel, więc nie zmienia to stanu rzeczy i była to profanacja. W tym konkretnym przypadku kiedy nimb, czyli aureolę Matki Bożej, przekształcono w symbol czegoś, co w języku biblijnym nazywa się Sodomią, mamy do czynienia z próbą odwrócenia całego porządku świata. Jest to próba naznaczenia grzechem tego, co jest symbolem świętości. Aureola jest właśnie symbolem świętości, symbolem przebywania w światłości Boga. Stąd mamy świetlistą aureolę wokół głów świętych. Gdy w aureolę wpisujemy symbole mniejszości seksualnych i ideologii obcych Kościołowi, mamy do czynienia z próbą obrócenia świętości w grzech. Wygląda to tak, jak byśmy próbowali idealizować to, co jest jednym z najcięższych grzechów – dodaje. Duchowny zaznacza, że katolicy powinni przede wszystkim “zachowywać się godnie” i brać przykład ze skutecznych działań środowisk żydowskich.

– System prawny równie konsekwentnie powinien ścigać mowę nienawiści wobec chrześcijan jak ściga mowę nienawiści wobec żydów i muzułmanów. Ponoć wszyscy jesteśmy na tym świecie równi. Bardzo rzadko, może raz na dziesięć lat, ktoś jest skazywany za mowę nienawiści wobec chrześcijan. Z naszej strony potrzebna jest godność. Musimy zachowywać się godnie. Spójrzmy jak o swoje walczą chociażby, nazywani tak przez niektórych, nasi „starsi bracia w wierze”. Potrafią być niezwykle skuteczni i nieustępliwi w egzekwowaniu swoich praw – zaznaczył.

REKLAMA/Advertisement

za: wPolityce.pl