Ks. prof. Bortkiewicz apeluje: Jak najszybciej wycofać się z Konwencji Stambulskiej

– Polska powinna jak najszybciej wycofać się z Konwencji Stambulskiej, ponieważ uderza ona w rodzinę – powiedział na antenie Radia Maryja ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Ks. prof. Bortkiewicz zaapelował do jak najszybszego wycofania się Polski z obowiązującej wciąż w naszym kraju Konwencji Stambulskiej. Duchowny zaznaczył, że ów dokument daje możliwość działań przemocowych wobec dzieci i młodzieży, a jako przykład podał Kartę LGBT+ podpisaną przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, która jest realizacją strategii lewicy.

REKLAMA/Advertisement

– Mimo że nadal jesteśmy społeczeństwem chrześcijańskim, to dokonuje się właśnie klasyczny przykład strategii, którą prowadzą środowiska neoliberalne i neolewicowe, czyli strategię marszu przez instytucję czy przez kulturę. Proszę zauważyć, że to nie jest w tej chwili ważne, ilu rodziców rzeczywiście popiera w Warszawie program edukacji seksualnej czy program Karty LGBT +. Istotne jest to, że władze Warszawy taki program narzucają. Oni mają władzę i w związku z tym nie liczy się to, jak do tego tematu podchodzi większość, tylko liczy się to, jak do tego tematu podchodzą instytucje rządzące – powiedział duchowny.

Kapłan zaznaczył, że konstytucja daje rodzicom gwarancję wychowania dzieci w zgodzie z własnym sumieniem. Takie stanowisko zajęli również kard. Kazimierz Nycz i bp Romuald Kamiński – ordynariusze diecezji warszawskiej i warszawsko-praskiej.

REKLAMA/Advertisement

za: radiomaryja.pl