22 lipca 2024
Sprawy narodowe

Kryszczak: Raport Nigdy Więcej jest stronniczy

Stowarzyszenie Nigdy Więcej opublikowało w tym tygodniu  „Raport o mowie nienawiści na kanale Media Narodowe”, zarzucając stacji związanej z Marszem Niepodległości prezentowanie treści antysemickich, homofobicznych, prorosyjskich i antyukraińskich.

– To oczywiście kompletna bzdura. Raport jest stronniczy i pisany pod tezę, aby zdyskredytować niezależne media. Według „Nigdy Więcej” jesteśmy homofobami, bo nasi goście krytykują parady środowisk LGBT, albo antysemitami, bo sprzeciwiają się ustawie 447 czy żądają ekshumacji w Jedwabnem. Dla tego typu środowisk każdy przejaw zdrowego polskiego patriotyzmu będzie faszyzmem. Argument o prorosyjskości jest zupełnie nietrafiony. O zbiórce pieniędzy dla uchodźców z Ukrainy, który organizowała nasza redakcja czy charytatywnym programie na żywo dla ukraińskich dzieci, które przyjęła Straż Narodowa w początkowej fazie wojny oczywiście milczą. Wystarczy obejrzeć kilka naszych ostatnich programów, żeby zadać kłam temu pseudoraportowi – ocenił w wywiadzie dla „Do Rzeczy” Robert Bąkiewicz.

O tej sprawie mówił również w programie Michała Jelonka w Mediach Narodowych krajowy koordynator Rot Marszu Niepodległości.

– Nie widziałem do tej pory treści antyukraińskich i prorosyjskich w MN, natomiast to, co robi Gazeta Wyborcza i stowarzyszenie Nigdy Więcej wpisuje się w ogólny atak na Stowarzyszenie Marsz Niepodległości i całe środowisko związane z Robertem Bąkiewiczem. Te ataki są również ze strony Ruchu Narodowego. Nieważne co mówimy, ważne żeby atakować Roberta Bąkiewicza – to jest cel, który znamy od wielu miesięcy. Celem tych ataków jest dokonanie przewrotu w stowarzyszeniu Marsz Niepodległości i zdyskredytowanie aktualnych władz. Zapowiadał to poseł Robert Winnicki. Wszystkim jest nie na rękę to, co robimy i stąd te ataki – stwierdził Paweł Kryszczak.

– “Gazeta Wyborcza odniesie zamierzony skutek jedynie w środowisku lewicowym i lewicowo – liberalnym. Poza tym środowiskiem tego nie będzie. To co łączy te ataki to Robert Bąkiewicz i Marsz Niepodległości. Zintensyfikowane ataki widzieliśmy jesienią, przed Marszem Niepodległości, widzimy teraz – wraz ze zbliżającym się nielegalnym Walnym Zgromadzeniem członków stowarzyszenia, organizowanym przez część Zarządu. Celem jest przejęcie, upolitycznienie i wykorzystanie marszu do swojej kampanii wyborczej przez posłów Konfederacji, związanych z Ruchem Narodowym  – oświadczył działacz.