Kraków: Policja zatrzymała wandala, który dewastował kościół. Do interweniującego przechodnia oddał strzały z broni gazowej

Do zdarzenia doszło w poniedziałek tj. 30 lipca br. ok. godziny 8 rano. Policjanci zostali powiadomieni przez obywatela o ujęciu mężczyzny, który strzelał do niego z broni gazowej. Funkcjonariusze pojechali w miejsce zdarzenia (rejon ul. Skawińskiej). Tam zastali zgłaszającego i ujętego mężczyznę. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna nad ranem pojawił się w rejonie Kazimierza. Miał ze sobą puszkę z farbą, którą pomalował drzwi prowadzące do kościoła.

Następnie przemieścił się w rejon ul. Skawińskiej, gdzie również usiłował pomalować drzwi kościoła. Wyczyn wandala zauważył przechodzący tamtędy mężczyzna. Widząc co się dzieje stanowczo zareagował. Spłoszony przez niego mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając po sobie puszkę z biała farbą. Świadek zdarzenia nie spodziewał się jednak, co czeka go za chwilę. Rozzłoszczony wandal udał się do miejsca zamieszkania, skąd zabrał pistolet gazowy z jednym nabojem i postanowił wrócić na miejsce zdarzenia aby się zemścić. Będąc z powrotem na miejscu podszedł do świadka i strzelił w jego kierunku. Na szczęście stary nabój nie wystrzelił z odpowiednią siłą. Poszkodowany obezwładnił napastnika i wezwał na miejsce patrol policji. Funkcjonariusze zatrzymali 46-letniego mieszkańca Krakowa. W jego mieszkaniu zabezpieczono jeszcze 4 inne jednostki broni gazowej. Po sprawdzeniu okazało się, że jedna z nich jest nielegalna.

31 lipca sprawca został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i uszkodzenia budynku wpisanego do rejestru zabytków, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

za: policja.pl

REKLAMA/Advertisement