Kraków: Modlitwa i wsparcie dla arcybiskupa Jędraszewskiego. Tysiące ludzi pod Kurią! [WIDEO]

Około 5 tysięcy wiernych zgromadziło się o godzinie 15 w Krakowie pod tamtejszą Kurią Arcybiskupią na ulicy Franciszkańskiej 3. Był to wyraz modlitwy i wsparcia dla arcybiskupa metropolity krakowskiego Marka Jędraszewskiego bezpardonowo zaatakowanego za słowa o “tęczowej zarazie” i porównaniu ideologii LGBT do pochodu bolszewizmu. Obecni tam nie tylko bronili krakowskiego arcypasterza, ale wezwali kapłanów i polityków do obrony Polski przed utratą wiary.

– Z tego miejsca wołamy do polskich księży nie bójcie się głosić prawdy zgodnie z Ewangelią, mówcie głośno o tym, co dzisiaj zagraża naszym dzieciom, rodzinom, Kościołowi, a przez to Polsce i jej chrześcijańskim wartościom! – mówił Dariusz Walusiak, jeden z organizatorów wydarzenia.

Atmosfera pod słynnym papieskim oknem przypominała właśnie pamiętne dni spotkań z Janem Pawłem II właśnie poprzez modlitwę i poczucie wspólnoty. Wierni wystosowali apel do kapłanów i biskupów, a tych ostatnich wzywali, aby “zajęli się również tymi środowiskami katolickimi, które dawno już odstąpiły od ortodoksji i stanęły wręcz w pierwszym szeregu rewolucji obyczajowej, promując homo-herezję i przez swe działania  rozmywają grzech i wprowadzają zamęt wśród wiernych”.

Padł również apel do polityków PiS o sprzeciwienie się lewicowej ideologii: “Nie wystarczy nam, że nie zalegalizujecie homo-związków! Żądamy od was konkretnych działań – natychmiastowego wypowiedzenia genderowej konwencji stambulskiej, szybkiego, jeszcze w tej kadencji przyjęcia ustawy o zakazie szkodliwej edukacji seksualnej,  uchwalenia prawa zakazującego promowania dewiacji na polskich ulicach oraz bezwzględnego ścigania i karania tych, którzy bezczeszczą polskie świętości!”

Wydarzenie miało charakter modlitewny – odmawiano Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec, śpiewano kościelne i patriotyczne pieśni. Jak mówi Krystian Kratiuk – redaktor naczelny portalu PCh24.pl modlitwa ta może obudzić polskich katolików.

– Ona może być zrywem stanowiącym ruch będący symbolicznie podobnym do Solidarności. Bo rewolucja z którą wówczas walczyło wielu Polaków wcale się nie skończyła, ale tylko przepoczwarzyła. Nie jest już czerwona, ale tęczowa. Zachód już całkowicie jej uległ. My możemy stawić jej czoła – zaznacza.

REKLAMA/Advertisement

za: pch24.pl