Kraków: Demonstracja “Dość tęczowego ucisku!” miała miejsce na Rynku Głównym

Na Rynku Głównym w Krakowie, pod pomnikiem Adama Mickiewicza odbyła się demonstracja “Dość tęczowego ucisku! W obronie ofiar LGBT” organizowana przez Ruch Narodowy, Fundację Pro Prawo do Życia, Młodzież Wszechpolską i Kongregację Akademicką Akropolia Cracoviensis.

Celem protestu było przypomnienie, że ofiar ideologii LGBT i nawoływanie do sprzeciwu wobec rozlewającej się po Polsce “tęczowej zarazie” – jak określił to w ubiegłym roku abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Przemawiali przedstawiciele Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej i Kongregacji Akademickiej Akropolia Cracoviensis. Przedstawili oni sytuację – środowiska lewicowe coraz śmielej sobie poczynają i przywołali sprawę Michała Sz. i zniszczenia pojazdu Fundacji Pro – Prawo do Życia.

Z ramienia tej organizacji przemawiał dr Bawer Aondo-Akaa, który mówił o potrzebie powstrzymania lewicowej ofensywy wspieranej przez Unię Europejską i wielkie korporacje. Demonstracja zgromadziła kilkaset osób, a nieopodal kościoła św. Wojciecha zgromadziła się też kontrmanifestacja środowisk lewicowych, która również cieszyła się sporą frekwencją. Oba zgromadzenia oddzielał kordon policji.

Należy zauważyć, że widać, przynajmniej w przestrzeni publicznej rosnącą siłę skrajnie lewicowych środowisk i takie demonstracje jak ta dzisiejsza są konieczne, aby uchronić Polskę przed jak to mówili organizatorzy “tęczowym totalitaryzmem”, wcześniej wspominając też totalitaryzmy sowiecki i nazistowski.

REKLAMA/Advertisement