24 czerwca 2024
Wydarzenia

Kowalski do Winnickiego: Przestań głosować w Sejmie pod dykatndo Tuska!

Politycy Solidarnej Polski na zorganizowanej w niedzielę konferencji prasowej poinformowali, że rozpoczęli zbiórkę podpisów pod wnioskiem o powołanie sejmowej komisji śledczej w sprawie polityki energetycznej Polski od 2007 do 2022 r. (a zwłaszcza  między 16 listopada 2007 r. do 22 września 2014 r.).

– Donald Tusk przed Trybunał Stanu. Rozpoczynamy zbieranie podpisów pod wnioskiem o powołanie komisji śledczej w sprawie polityki energetycznej Polski od 2007 do 2022 r., ze szczególnym uwzględnieniem okresu od 16 listopada 2007 r. do 22 września 2014 r., a więc 2502 dni prorosyjskiej polityki Donalda Tuska, który jako premier prowadził politykę bezwzględnie prorosyjską, proputinowską – mówił poseł Janusz Kowalski. –  Przychodzi taki czas, w którym trzeba jasno powiedzieć: nie ma miejsca w polskiej polityce dla polityków, którzy popierali Władimira Putina. Nie ma miejsca dla tych polityków, którzy realizowali taką politykę z Angelą Merkel i z innymi politykami w UE, która m.in. doprowadziła do wojny na Ukrainie.

 – Mamy gotowy wniosek o powołanie komisji śledczej dotyczącej polityki energetycznej, ze szczególnym uwzględnieniem prorosyjskich działań rządu Donalda Tuska. Chcemy postawić Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu – dodał.

Działania te sprowokowały do komentarza jednego z posłów Konfederacji, lidera Ruchu Narodowego.

– Kurczę, robiłem zbiórkę podpisów pod wniosków o TS dla Tuska w poprzedniej kadencji. Z klubu PiS nie podpisał się nikt – napisał na Twitterze Robert Winnicki.

– Robercie! Zachęcam Cię więc do podpisania wniosku o powołanie komisji śledczej. Zachęcam Cię także do zaprzestania głosowania w Sejmie pod dyktando Tuska. Definiowanie się jako narodowca zobowiązuje! Wspieraj tych, co walczą o polską suwerenność i atakuja niemiecką totalną opozycję – skwitował Kowalski.