Korwin-Mikke: Rosjanie są przerażeni i szykują się do wojny!

– Putin ma rację! Nie można stawiać znaku równości między Związkiem Sowieckim a III Rzeszą – napisał w artykule “Moskwa szykuje się do wojny” opublikowanym przez “Rzeczpospolitą” lider Konfederacji, poseł Janusz Korwin-Mikke.

Precyzuje potem, że przywódca rosyjski rację te ma ale z punktu widzenia Rosji. Tłumaczy potem, że “Związek Sowiecki napadł na Rosję w 1918 r., pokonał ją w wojnie domowej – po czym w okrutny sposób rozprawił się z narodem rosyjskim”. Zdaniem polityka, “terror hitlerowski był skierowany przeciwko polskim elitom – jednak był względnie łagodny“, natomiast bolszewicy rosyjską elitę mordowali systematyczniej i dłużej. Skutek tego ma być taki, że nie sposób znaleźć w naszym kraju ludzi przekonanych o korzyściach płynących z terroru nazistowskiego, podczas gdy ponad 60 proc. “okaleczonych umysłowo” Rosjan pozytywnie ocenia czasy sowieckie.

REKLAMA/Advertisement

Korwin-Mikke zajmuje się też komunistycznym ludobójstwem pod względem narodowości oprawców, przekonując że “bolszewicy byli Żydami, Polakami (sama CzeKa pod wodzą Feliksa Dzierżyńskiego, a potem Wieńczysława Mienżyńskiego, wymordowała 20 razy więcej Rosjan niż Sowieci Polaków w Katyniu)…. Rosjan tam praktycznie nie było!”.

Zauważa, że wkrótce po upadku Związku Sowieckiego znikały z ulic i placów pomniki “czerwonych carów” ale “od jakichś dwóch lat zaczął się trend jakby odwrotny (zresztą i w Niemczech zaczyna się pojawiać sympatia dla III Rzeszy!)”. 

REKLAMA/Advertisement

– Wychwalane są czasy, gdy Rosjanie jako mięso armatnie maszerowali i bili się pod sztandarami z sierpem/młotem i czerwoną gwiazdą. Obawiam się, że oznacza to, iż Rosjanie – przerażeni przez jastrzębi z Waszyngtonu, niemal jawnie głoszących, że dążą do zniszczenia Rosji – szykują się do wojny – podsumowuje swój artykuł.