Korwin-Mikke: “PiS jest partią komunistyczną i szczerze mówiąc wolimy rozmawiać z SLD w sprawach gospodarczych” [WIDEO]

Ten radiowy wywiad jest dzisiaj bardzo popularny a komentarzy w internecie jest bez liku.

– Mamy kilka spraw, w których jesteśmy zgodni, natomiast w sprawach gospodarczych uważamy, że PiS jest partią komunistyczną i szczerze mówiąc wolimy rozmawiać z SLD – powiedział dzisiaj w Radiu Plus Janusz Korwin-Mikke.

REKLAMA/Advertisement

– Nie o to chodzi żeby sędziowie karni wykonywali to, co rząd powie i nie o to chodzi, żeby PiS nie mianował sędziów, bo może to robić, chodzi o to żeby nie miał prawa do ich odwoływania (…) Winna jest telewizja, że pokazuje tych sędziów, trzeba ich nie pokazywać, tak samo jak scen gwałtu nie pokazuje się w telewizji. Chodzi o to żeby nie pokazywać tego jak zabierają głos w sprawach politycznych, bo oni mają parcie na szkło, grają pod publiczkę. Sędzia nie powinien być w ogóle w telewizji i w radiu – mówił, tłumacząc czemu posłowie Konfederacji wstrzymali się od głosu w piątkowym głosowaniu ws. ustawy dyscyplinującej sędziów.

– Jeżeli mamy złych sędziów, to trzeba robić jakieś sądy kapturowe, po cichu ich usuwać, ale nie wolno podważać autorytetu sędziów. Ludzie przestali wierzyć sędziom – dodał poseł.

REKLAMA/Advertisement