Kontrola CBA w urzędzie wojewódzkim w Łodzi. Dotyczy to wydawania zezwoleń dla cudzoziemców

– Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje Urząd Wojewódzki w Łodzi – chodzi o decyzje wojewody dotyczące zezwoleń na pobyt i pracę cudzoziemców w Polsce – poinformowała PAP. Rzecznik prasowa wojewody łódzkiego Elżbieta Węgrzynowska potwierdziła dzisiaj te informacje.

– W wydziale spraw obywatelskich i cudzoziemców były prowadzone czynności operacyjno-rozpoznawcze przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które dotyczyły legalizacji pobytu – poinformowała. Dodała też, że urząd współpracuje z kontrolerami Biura.

PAP informuje, że kontrola dotyczy lat 2016-2019. Oficerowie CBA interesują się udzielaniem zezwoleń cudzoziemcom na pracę oraz pobyt czasowy w Polsce. Chcą sprawdzić, czy wydawanie zezwoleń było zgodne z procedurami i przepisami.

REKLAMA/Advertisement

Z kolei Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej CBA powiedział w piątek, że kontrolę prowadzą agenci z łódzkiej delegatury CBA. Kontrola zaczęła się pod koniec lipca i potrwa trzy miesiące oraz ma zakończyć się 25 października. Szef CBA może wydłużyć kontrolę maksymalnie o sześć miesięcy.

za: polsatnews.pl

REKLAMA/Advertisement