Kolejni nielegalni imigranci z Afganistanu złapani w Polsce

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie przedostali się do Polski w naczepie ciężarówki. Cudzoziemcy zamierzali jechać do Francji, a mało brakło, że trafiliby na Białoruś.

W miejscowości Dobryń Duży w pow. bialskim funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Terespolu wylegitymowali dwóch młodych mężczyzn, którzy poruszali się pieszo wzdłuż oczekujących na odprawę graniczną i celną samochodów ciężarowych. Cudzoziemcy – pełnoletni mężczyzna oraz młodszy nastolatek – wyjaśnili, że są obywatelami Afganistanu, nie mają dokumentów i ukryci w naczepie tira dotarli z Serbii do naszego kraju tak zwanym szlakiem bałkańskim, przez granicę ze Słowacją. 

Krajem docelowym ich wyprawy miała być Francja, jednak ku ich zaskoczeniu znaleźli się w pobliżu granicy z Białorusią.  Po przebadaniu ich przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, nielegalni migranci zostali przewiezieni do pomieszczeń służbowych SG.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Zgodnie z decyzją sądu, osoba pełnoletnia trafiła do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców, zaś nastolatek został umieszczony w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Maciej Pietraszczyk

Foto: Nadbużański OSG

REKLAMA/Advertisement