Kolejne zatrzymania w sprawie korupcji w warszawskich wodociągach

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dziś trzy osoby w śledztwie dotyczącym korupcji w stołecznym Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Są to Wiesław M., były Dyrektor Pionu Wsparcia w MPWiK, Jacek M. były kierownik w tym pionie oraz Jacek T. były wspólnik śląskiej firmy. Zarówno Wiesław M., jak i Rafał T. zatrzymani są do tej sprawy po raz drugi, po uchyleniu przez sąd tymczasowego aresztowania.

Jednocześnie prowadzone są przeszukania w miejscach zamieszkania osób zatrzymanych oraz miejscach zamieszkania osób biorących udział w przetargach realizowanych przez MPWiK w Warszawie. Czynności odbywają się na terenie Katowic, Wrocławia, Białegostoku, Płocka i w okolicach Warszawy.

REKLAMA/Advertisement

Po wykonaniu przez prokuratora z zatrzymanymi czynności procesowych podjęta zostanie decyzja w przedmiocie środków zapobiegawczych.

Realizowane dzisiaj czynności związane są z podejrzeniem działania na szkodę MPWiK w Warszawie oraz innych oferentów, podczas realizowania zamówień publicznych.

REKLAMA/Advertisement

za: centrumprasowe.pap.pl