Wielkopolskie: Kolejna profanacja kościoła! Zdemolowany ołtarz i krzyż; próba zniszczenia tabernakulum

W Suchym Lesie pod Poznaniem doszło do bestialskiej profanacji ołtarza i miejscowego kościoła. Wczoraj po południu, pijana kobieta wtargnęła do zamkniętego jeszcze przed wieczorną Mszą Świętą prezbiterium i zdemolowała ołtarz. Krzysztof Pilas z rady ekonomicznej tamtejszej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa mówi:

– Krzyż i paschał zostały zniszczone. Zerwała z ołtarza sukno. Ogłoszenia i inne papierowe rzeczy były poprzedzierane, czyli było to celowe działanie. Z tego co wiem, kobieta bywa tu, na naszym terenie, ale nie jest mieszkanką Suchego Lasu – komentuje parafianin.

REKLAMA/Advertisement

Na szczęście w bestialskim ataku kobiecie nie udało się zniszczyć i sprofanować tabernakulum z umieszczonym tam Najświętszym Sakramentem. Napastniczka sforsowała jedne, ozdobne drzwiczki, ale drugich, zamkniętych na klucz nie udało się jej otworzyć.

Profanacja cmentarza z barwami LGBT: “Mamy wy.ebane w to, co kto myśli [WIDEO]

REKLAMA/Advertisement

 

– Jedna z parafianek zauważyła tę kobietę siedzącą na ołtarzu w kościele i wszczęła alarm. Szybko przyjechałem na miejscu. Wtedy siedziała już na stopniach kościoła, pijąc i paląc. Słownictwo, którym operowała, jest nie do powtórzenia. Mówiła bez składu i ładu. Każdego, kto próbował z nią rozmawiać, po prostu obrażała – mówi Krzysztof Pilas. Do świątyni następnie przybyła policja i zatrzymała sprawczynię profanacji. W komunikacie wydanym na stronie internetowej parafii czytamy:

W niedzielę 21.07. w godzinach popołudniowych miało miejsce włamanie i PROFANACJA ołtarza i prezbiterium naszego kościoła parafialnego.

Wszystkich parafian prosimy o modlitwę, w szczególności ekspiacyjną za grzech profanacji oraz grzechy popełnione w naszej parafii, w naszych rodzinach.

Jako Twoje dzieci wołamy: „przebacz nam nasze winy”.
Święty Boże, Święty mocny, Święty a Nieśmiertelny Zmiłuj się nad nami!…

REKLAMA/Advertisement

za: radiopoznan.fm