Kard. Sarah w Polsce: Nie ma zbawienia, jeśli człowiek nie trzyma się Objawienia i doktryny

– Trzeba trzymać się mocno doktryny, wielowiekowego nauczania Kościoła, które jest niezmienne. Nie ma zbawienia, ocalenia, jeśli człowiek nie trzyma się mocno Objawienia i doktryny. Kościół nie ma przyszłości, jeśli nie będzie się modlił. Żaden człowiek nie ma przyszłości jeśli się nie modli. Chciałbym wam powtórzyć to samo: trzymajcie się mocno nauczania Kościoła i módlcie się – mówił pochodzący z Gwinei w Afryce prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah w czasie konferencji dotyczącej jego książki „Wieczór się zbliża i dzień już się chyli”, która miała dzisiaj miejsce w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.

– Utrata wiary, utrata wiary w rzeczywistą obecność Jezusa w Eucharystii – to powoduje dzisiaj ten ogromny kryzys – mówił hierarcha i zaznaczył, że obecna sytuacja w Kościele może być porównana z Wielkim Piątkiem.

REKLAMA/Advertisement

– Ta książka opisuje wiele negatywnych zjawisk, ale jednocześnie z nadzieją. To tak jak w Wielki Piątek – Chrystus umarł, wszystko się skończyło i rozpadło. Wydaje mi się, że dziś znajdujemy się w podobnej sytuacji, jak apostołowie w Wielki Piątek. My dzisiaj zdradzamy Jezusa tak jak Judasz. Ale jednocześnie znajdujemy się w czasie uczniów udających się do Emaus – jesteśmy zrozpaczeni, ale w naszej rozpaczy i zamęcie przychodzi do nas Chrystus. I przeprowadza nas przez nie objaśniając swoją historię. To jest lectio divina. A podróż kończy się przy świętym stole, Eucharystii – dodał czarnoskóry purpurat, który uchodzi za jednego z bardziej konserwatywnych biskupów.

za: episkopat.pl

REKLAMA/Advertisement