14 lipca 2024
Wydarzenia

Kamieniami w Straż Graniczną. Incydent z migrantami na granicy z Białorusią

W miniony czwartek 46 osób próbowało nielegalnie, przez zieloną granicę wkroczyć na terytorium Polski. Interweniujący przy jednym ze zdarzeń patrol Straży Granicznej został obrzucany kamieniami.

Na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Czeremsze funkcjonariusze ujawnili grupę piętnastu cudzoziemców, którzy chwilę wcześniej nielegalnie przekroczyli polsko – białoruską granicę. Patrol, który dotarł na miejsce zdarzenia został obrzucany kamieniami. Na szczęście nikomu nic się nie stało, uszkodzony został jednak samochód służbowy SG. Wśród osób, które wkroczyły do naszego kraju zidentyfikowano jako przewodników dwóch obywateli Turcji. Ich zadaniem było przeprowadzenie grupy przez granicę, przekazanie kurierom i powrót na białoruską stronę granicy.

Zdarzenia związane z nielegalną migracją odnotowane zostały również na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Kuźnicy, Narewce i Mielniku. Ujawnieni wczorajszej doby cudzoziemcy pochodzili z Iranu, Syrii, Sudanu, Afganistanu, Turcji i Bangladeszu.

Konrad Szwed

film: Zespół Prasowy KGSG , zdjęcia: Podlaski OSG

za: strazgraniczna.pl