“Tego chce prezes PiS” – Morawiecki premierem tylko do wyborów. Ma go zastąpić sam Kaczyński

Jak pisze Wirtualna Polska, przejęcie stanowiska premiera przez szefa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego jest coraz bardziej prawdopodobne. Portal powołuje się na słowa jednego z czołowych polityków PiS, który dodaje, że zależy to od wyniku wyborów parlamentarnych.

– Jeśli PiS wygrałby znacząco i miałby zdecydowaną samodzielną większość, prezes stanąłby na czele rządu – mówi rozmówca portalu i dodaje, że premier Mateusz Morawiecki zostałby wicepremierem odpowiedzialnym za sprawy gospodarcze oraz reprezentowanie Polski za granicą. Takie rozwiązanie byłoby szczytem ambicji prezesa PiS.

Wielka bójka kibiców polskich, holenderskich i bułgarskich w Bratysławie. Zatrzymano kilkadziesiąt osób [WIDEO]

– W wyborach 2015 r. przekonano prezesa, żeby nie był twarzą kampanii wyborczej. Wystawiono kandydaturę Beaty Szydło na premiera. Manewr się powiódł. W wyborach samorządowych prezes był aktywny, w wyborach do Parlamentu Europejskiego również. Sondaże wskazują, że idziemy po zwycięstwo. Nie ma powodu, dla którego, prezes nie angażowałby się w kampanię i po wyborach miałby nie stanąć na czele rządu – zaznacza źródło portalu.

Co ciekawe głównym powodem takiej zmiany na szczytach władzy byłaby decyzja samego Jarosława Kaczyńskiego. Cytowany polityk PiS mówi: “Przede wszystkim chce tego prezes PiS, a to wystarczająca rekomendacja”.

REKLAMA/Advertisement

za: wp.pl