Kaczyński po sprawie Kuchcińskiego: “Stworzyć przepisy regulujące loty służbowe”

– Zwróciłem się do ministra obrony narodowej i szefa KPRM, a poproszę także prezydenta, by stworzyć przepisy regulujące loty służbowe; chcemy, żeby w sytuacjach nieformalnych, gdy rodzina korzysta z przelotu, płacono cenę biletu rejsowego – powiedział w rozmowie z PAP szef PiS Jarosław Kaczyński.

W ubiegłym tygodniu Radio Zet poinformowało, że marszałek Sejmu Marek Kuchciński zabierał wiele razy na pokład rządowych samolotów rodzinę. Po ujawnieniu tych informacji Kuchciński, jak poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka, wpłacił 5 tys. na Klinikę Budzi i 10 tys. zł na Caritas Polska. W piątek klub PO-KO wystąpił z wnioskiem o odwołanie marszałka Sejmu ze swojej funkcji.

REKLAMA/Advertisement

– Marszałek Marek Kuchciński wykonał gest, którego oczekiwaliśmy od niego, czyli wpłacił 15 tys. zł na cele charytatywne. Natomiast jeśli chodzi o całość problemu, to uważamy, że trzeba się liczyć z oczekiwaniami społecznymi i w związku z tym zwróciłem się do ministra obrony i szefa Kancelarii Premiera, bo tutaj mogę działać tylko jako szef partii, ale poproszę o to także prezydenta, żeby zwrócił się do szefa swojej kancelarii, aby odpowiednie przepisy regulujące te sprawy zostały stworzone – powiedział Jarosław Kaczyński.

– Czyli żeby poza lotami służbowymi, jak w przypadku, gdy prezydent leci z pierwszą damą, w tych innych, nieformalnych okolicznościach, kiedy to rodzina korzysta z przelotu, żeby odpowiednia kwota o wartości ceny biletów rejsowych była płacona. Trzeba też stworzyć odpowiednie podstawy prawne, żeby te pieniądze mogły być przyjmowane – dodał prezes PiS.

REKLAMA/Advertisement

za: polsatnews.pl