Kaczyński o roszczeniach: “Władza PiS jest jedyną prawdziwą gwarancją, że nie będziemy płacić”[WIDEO]

– Mamy do czynienia z czymś, co jest moralnie absurdalne. Na tego rodzaju roszczenia się nie godzimy i nie zamierzamy niczego płacić. To Niemcy napadli na Polskę, wymordowali prawie wszystkich Żydów. Ci, którzy przeżyli, zostali uratowani przez Polaków. To musiała być dużą grupa ludzi, która była gotowa zaryzykować, bo musiało współdziałać wielu Polaków. Chcę to mocno podkreślić, że nie ustawy, ale władza PiS jest jedyną prawdziwą gwarancją, że nie będziemy płacić i nie poniesiemy szkód godnościowych – stwierdził na konferencji prasowej szef PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do skandalicznych słów byłego postkomunistycznego premiera Włodzimierza Cimoszewicza, który powiedział wczoraj, że “W naszym kraju za cnotę uważa się obronę tego, żeby nie zwrócić tego co się komuś należy tylko dlatego, że był Żydem, do tego ofiarą holokaustu”. Cimoszewicz odnosił się do ustawy 447 dotyczącej restytucji tzw. mienia bezspadkowego. Dzisiaj Kaczyński odniósł się do tych słów.

= Ta wypowiedź ma jeszcze jedną charakterystyczną cechę. Jest pełna niechęci do Polski i Polaków. Zdumiewające, że nikt z Koalicji Europejskiej się od tego nie odciął. Jeśli chodzi o samo meritum. Pozwolę sobie użyć porównania: mamy dom, w którym mieszkają dwie rodziny. Jedna jest bardziej liczna, a druga mniej. Ten dom został napadnięty przez bandytów. Mniejsza rodzina zostaje niemal w całości wymordowana, a druga po części, a poza tym skatowana, poniżona. Następnie ktoś się domaga odszkodowań nie od tych, którzy napadli, ale od tych, którzy nie zostali wymordowani. Mamy do czynienia z czymś, co jest moralnie absurdalne. Na tego rodzaju roszczenia się nie godzimy i nie zamierzamy niczego płacić. To Niemcy napadli na Polskę, wymordowali prawie wszystkich Żydów. Ci, którzy przeżyli, zostali uratowani przez Polaków. To musiała być dużą grupa ludzi, która była gotowa zaryzykować, bo musiało współdziałać wielu Polaków – mówił szef PiS.

Kaczyński zaznaczył, że PiS jest “jedyną prawdziwą gwarancją, że nie będziemy płacić i nie poniesiemy szkód godnościowych”. – To byłoby przyznanie, że byliśmy sojusznikami Hitlera. Każdy, kto głosuje na Koalicję Europejską i mniejsze partie, które są często bardzo bojowe, to prowadzi do tego, że będziemy po raz kolejny poddani represjom ekonomicznym. Na to nie ma zgody – powiedział.

REKLAMA/Advertisement

???? Oświadczenie Prezesa #PiS J. #Kaczyński. #PolskaSercemEuropy #PiS4you

Gepostet von Prawo i Sprawiedliwość am Mittwoch, 22. Mai 2019

za: DoRzeczy.pl