Kaczyński o kryzysie wewnątrz ZP: “Tarcia nie są niczym nowym”

– Rządy Zjednoczonej Prawicy zmieniają Polskę na lepsze, każda z frakcji tworzących naszą formację musi mieć to zawsze w tyle głowy. Mamy swe skrzydło dość radykalne, ale mamy też drugie – umiarkowane, czy wręcz bardzo umiarkowane – powiedział szef PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla “Gazety Polskiej” i dodał, że nie wyklucza kolejnych kryzysów.

Wczoraj na Nowogrodzkiej odbyła się narada kierownictwa partii i ponoć było o krok od rozpadu rządu i wystąpienia Porozumienia z gabinetu Mateusza Morawieckiego. Jak podaje polsatnews.pl wicepremier Jadwiga Emilewicz miała przekonać Kaczyńskiego, że głosowania 23 maja nie da się przeprowadzić.

W sobotę wieczorem ukazał się wywiad Kaczyńskiego dla GP, w którym prezes PiS mówił: “że do spięć w Zjednoczonej Prawicy dochodziło także w przeszłości, choćby podczas uchwalania reformy sądownictwa”.

– Ta formuła obozu Zjednoczonej Prawicy, choć niekiedy jest problematyczna, jest także źródłem naszego sukcesu. I o tym nie możemy zapominać – dodał.

Kaczyński powiedział, że czasem wewnętrzne spory powodują spowolnienie procesu zmiany państwa, “ale bilans i tak jest bardzo korzystny nie tyle dla naszej formacji, co przede wszystkim dla naszego kraju”. Szef PiS dodał, że nie można wykluczyć kolejnych kryzysów, ale ekipa rządząca ma sobie z nimi poradzić.

– Rządy Zjednoczonej Prawicy realnie zmieniają Polskę na lepsze. Każda z frakcji tworzących naszą formację musi mieć to zawsze w tyle głowy. Mam nadzieję, iż tak właśnie będzie – uznał.

REKLAMA/Advertisement