Jest prokuratorskie śledztwo ws. podcięcia gardła lalce z wizerunkiem abp. Jędraszewskiego

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu wszczęła z urzędu postępowanie ws. obrzydliwego “występu” w poznańskim gejowskim klubie, gdzie doszło do podcięcia gardła lalce z umieszczonym na niej zdjęciem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Jeden z uczestników konkursu Mr Gay Poland 2019 imitował podcięcie gardła dmuchanej lalce z wizerunkiem krakowskiego hierarchy. Mężczyzna miał na sobie także koszulkę z czerwonymi plamami, które miały przypominać krew. O sprawie pisze Onet i portal ten dodaje, że prokuratura podjęła śledztwo po tym jak pojawiło się medialne nagłośnienie całego skandalu.

REKLAMA/Advertisement

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Michał Smętkowski powiedział, że śledczy sprawdzą czy autor tego “występu” popełnił przestępstwo. Interwencję już wcześniej zapowiedział Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Arcybiskup Marek Jędraszewski jest na celowniku lewicy od czasu, gdy 1 sierpnia w kazaniu w Bazylice Mariackiej mówił o ideologii LGBT i promocji homoseksualizmu wraz z innymi dewiacjami jako o “tęczowej zarazie”.

za: DoRzeczy.pl

REKLAMA/Advertisement