Jeden z najbardziej “postępowych” polityków świata w tarapatach. Oskarżono go o rasizm….

Zdjęcia premiera Kanady – Justina Trudeau – z 2001 r. w brązowym makijażu charakteryzujacym go na Murzyna na prywatnym szkolnym przyjęciu pojawiły się w Internecie tuż po tym, jak kanadyjski premier rozpoczął kampanię reelekcyjną.

– Mogę potwierdzić, że to on – powiedział Zita Astravas, rzecznik Partii Liberalnej Kanady, w wywiadzie dla ABC News w środę. – Były to zdjęcia zrobione w 2001 r., kiedy wykładał w Vancouver, na corocznej szkolnej kolacji z motywem kostiumowym „Arabskie Noce”. Był z przyjaciółmi i kolegami przebranymi za postacie z Aladyna.

REKLAMA/Advertisement

Zdjęcia zostały po raz pierwszy opublikowane wraz z artykułem przez magazyn “Time “. Wielu jego zwolenników jest oburzonych fotografią.

– Powinienem był wiedzieć lepiej, ale naprawdę nie wiedziałem – tłumaczy się teraz gęsto Trudeau. – Głęboko żałuję, że to zrobiłem. Nie myślałem wtedy, że to była akcja rasistowska ale teraz wiem lepiej, że było to coś, co było nie do przyjęcia. Tak, to było rasistowskie.

REKLAMA/Advertisement

Lider Liberalnej Partii Kanady jest premierem Kanady od 4 listopada 2015 r. Jest zdecydowanym zwolennikiem aborcji, otworzył kraj na wzmożoną imigrację i przyjął do niego tysiące uchodźców.

za: abcnews.go.com