J. Kaczyński zrezygnuje z szefowania PiS?! Pojawiła się konkretna data …

Jak informuje “Fakt”, prezes Prawa i Sprawiedliwości i lider obozu rządzącego Jarosław Kaczyński już za rok, po wyborach parlamentarnych w 2019 roku ma odejść ze stanowiska prezesa partii. Wśród polityków krążą wieści, że szef PiS ma zostać honorowym prezesem i wzorem Józefa Piłsudskiego zaszyć się w swoim “Sulejówku”, oczywiście nie bez wpływu na życie polityczne.

Według informacji “Faktu”, plan Kaczyńskiego zakłada, że polityk ma wycofać się z polityki po wyborach parlamentarnych, bez względu na ich wynik. Jak mówi jeden z polityków PiS: “Prezes wspominał już wcześniej o takim rozwiązaniu”. Inny z informatorów gazety dodaje:

REKLAMA/Advertisement

Znam Jarka ponad 30 lat. Nie wiem, czy wypuścił to dlatego, że chce – jak to on – „wybadać” reakcję w PiS, czy rzeczywiście taką podjął decyzję – komentuje i zaznacza, że może to mieć związek z problemami zdrowotnymi z jakimi od miesięcy zmaga się Jarosław Kaczyński.

“Fakt” donosi, że następcą Kaczyńskiego miałby być obecny minister spraw wewnętrznych i administracji i jeden z najbardziej zaufanych ludzi prezesa – Joachim Brudziński. Czy doniesienia dziennika są tylko spekulacjami, czy też mogą być prawdziwe? Na tę chwilę trudno dywagować na ten temat, ale faktem jest, że Jarosław Kaczyński wydaje się mieć coraz mniejszy wpływ na to, co dzieje się w kraju przede wszystkim ze względu na zdrowie.

REKLAMA/Advertisement

Ewentualne odejście szefa PiS mogłoby doprowadzić do rozpadu tej formacji i koalicji z Polską Razem Jarosława Gowina oraz Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry. Wydaje się, że taka sytuacja spowodowałaby potężne przetasowania na polskiej scenie politycznej i być może dała szansę dla innych ugrupowań.

za: fakt.pl

REKLAMA/Advertisement