Izraelski dron miał zaatakować Liban: “Zawierał ponad pięć kilogramów materiałów wybuchowych”

– Dron, który rozbił się w niedzielę na południowych przedmieściach stolicy Libanu, Bejrutu, zawierał ponad pięć kilogramów materiałów wybuchowych – podał w nocy szyicki Hezbollah. W niedzielę na przedmieścia Bejrutu spadły dwa drony z Izraela.

– Potwierdzamy, że celem jednego nie był lot zwiadowczy, lecz przeprowadzenie ataku bombowego – czytamy w komunikacie Hezbollahu. Kolejny dron wybuchł w centrum medialnym Hezbollah, jednak obyło się bez ofiar. Prezydent Libanu Michel Aoun porównał naloty dronów do “wypowiedzenia wojny”.

– To, co się stało, przypomina wypowiedzenie wojny, które pozwala nam skorzystać z naszego prawa do obrony naszej suwerenności – napisał na Twitterze.

REKLAMA/Advertisement

– Jesteśmy narodem szukającym pokoju, a nie wojny, i nie akceptujemy nikogo, kto grozi nam w jakikolwiek sposób – dodał. Przedstawiciele libańskiego rządu podali, że premier spotkał się z ministrem obrony i szefem armii, aby rozmawiać o zaistniałych sytuacjach. Kwestia ta ma zostać podniesiona w rozmowach z pięcioma ambasadorami stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ.

za: polsatnews.pl

REKLAMA/Advertisement