Izraelczycy uruchomili polską infolinię, by zgłaszać majątek który ma “wrócić do domu” [WIDEO]

– Pomóżcie nam dokończyć ten obraz. W wyniku drugiej Wojny Światowej [pisownia oryginalna – przyp. red.] wielu Żydów utraciło swój majątek. Część ich własności została u przyjaciół i sąsiadów w Polsce. Przedmioty te mają wielką wartość dla właścicieli oraz ich rodzin. Czy macie u siebie jakiś przedmiot żydowski, który przetrwał Zagładę? Przyszedł czas, żeby go zwrócić. Do domu – apeluje izraelska organizacja The Shem Olam Faith & the Holocaust Institute for Education Documentation and Research w opublikowanym w tym tygodniu w języku polskim nagraniu.

To część kampanii, która apeluje do “obywateli polskich o znalezienie i zwrot skradzionej własności żydowskiej”, jak informuje portal Ynetnews.com.

REKLAMA/Advertisement

Ynetnews to angielskojęzyczny, internetowy serwis informacyjny popularnej gazety “Yedioth Ahronoth”, będący wersją hebrajskojęzycznego portalu informacyjnego Ynet. Jest on częścią Yedioth Media Group, który jest również właścicielem akcji w izraelskim kanale telewizyjnym „Channel 2”; telewizji kablowej „HOT”, oraz innych mediów papierowych.

Kampania internetowa wzywa Polaków do dzwonienia na infolinię i udzielenia pomocy “w zlokalizowaniu i zwrocie mienia żydowskiego”. Jak przekonują jej autorzy, “nadszedł czas, aby artefakty, rzeczy osobiste i inne mienie zostały zwrócone ‘do domu'” czyli do Izraela. Na specjalnie w tym celu utworzonej stronie back-history.org jest specjalny formularz kontaktowy oraz numer infolinii z polskim numerem.

REKLAMA/Advertisement

 

Foto: skan z back-history.org

za: ynetnews.com

 

Izrael zbombardował amerykański okręt USS Liberty. “Pomyłka” czy działanie z premedytacją? [WIDEO]

REKLAMA/Advertisement